Sušené květiny ano či ne

Umíte si představit svět bez rostlin? Kdyby existovaly pouhé řasy, a neznali bychom trávník, smrky, jabloně nebo chryzantémy? Namísto po trávě bychom se naboso prodírali ranní rosou po štěrkovém povrchu a žádný les by nezdobil městské parky ani horské terény. Všude jen povlaky z řas, sice zelené, ale nesmírně nudné. A hlavně nikde žádný květ. Ani jediný.

sušená růže

Nejkrásnější bytovou dekorací jsou rostliny – jaký máte názor na bytové dekorace? Líbí se vám obrazy, plakáty, malby či fotografie? Máte rádi různé poličky s ozdobnými předměty, svícny, zajímavá tvarová svítidla či prostírání? Pak tomu všemu bude chybět rostlina. Ať už živá nebo stabilizovaná květina, půjde o nejzajímavější dekorativní předmět, jaký si můžete přát. Zadívejte se na jakoukoli rostlinu z různých úhlů pohledu a vždy vás zaujme její prostorové uspořádání a zajímavé tvary. A všimněte si, kolik druhů rostlin existuje, a prakticky každá nás může něčím oslovit.

kytice růží

Sušené nebo živé – o živou rostlinu se musíte starat, zatímco sušená vám dělá radost i poté, co živou rostlinu zapomenete zalévat a uhyne. Tím vás nechceme od jejich pěstování odrazovat, ale jen připomínáme, že s těmi sušenými můžete vyrukovat i tam, kde nejsou dostatečně vhodné podmínky, například málo denního světla, nevhodná teplota ovzduší atp. Sušené květiny také krásně vyniknou na různých oslavách, tím pádem není nutné pořizovat kvůli tomu květiny čerstvé, řezané.

Prach – snad jedinou nevýhodou sušené růže je dosedající prach. Proto je nezbytné o tyto dekorace pečovat vhodnými prostředky, například používejte velmi jemný štěteček a malý ventilátor, kterým prachovou vrstvu odfouknete, aniž byste poškodili strukturu celé rostliny. Sušené květiny byste také neměli ponechávat na přímém slunci, například na parapetech, a také v prostředí, kde mohou vzplanout, například v blízkosti zdrojů tepla, jako jsou radiátory, vařiče, kávovary, toustovače atd.

`