Koupili jsme si nový koberec a máme vystaráno


Mít v bytě nový koberec, to je vždy svátek. Většinou se po něm neustále procházíme, testujeme jeho měkkost, a také vůni. Všimli jste si, jak zajímavě koberce voní, když jsou zcela nové? Je e to takový zvláštní odér, rozhodně není nepříjemný a někteří lidé si k němu dokonce záměrně čichají, protože ví, že je to tkanina právě rozbalená z obchodu, kde se po koberci rozhodně nikdo neprocházel.

fialový koberec

Přítomnost koberce v obýváku nebo v ložnici napomáhá k bytovému komfortu velmi výrazně, vlastně je to jediná podlahová krytina, která je dostatečně měkká pro bosonohou chůzi. Chodit naboso je nesmírně zdravé zejména v přírodě, ale když nemáme příležitost si to dopřát, což je obvyklé zejména ve městech, měli bychom to napravit alespoň doma. A pokud to tak skutečně děláte, přiznejte si, že to mnohdy praktikujete tak, že přijdete domů z práce nebo ze školy, a první, co vás napadne, je vyzutí z bot a přeběhnutí do obýváku nebo do pracovny, do dětského pokoje či do ložnice, kde je konečně komfort na bosá chodidla, sevřená několik hodin v obuvi.

místnost s kobercem

Koberec se v tu chvíli promění v hebkou travnatou plochu, a tak vás ani nenapadne, že mezitím, co vás měkce hladí, mezi jeho vlákna se otírá váš pot. Nelze tomu zabránit dokonce ani tehdy, jestliže se nejprve vysprchujete, a teprve pak jdete chodit po koberci, nohy se potí neustále, a i když nejsou zatím cítit, bakterie si na potu pochutnávají prakticky nonstop.

Jestliže koberec pouze vysáváte sáčkovým vysavačem, část bakterií s vaším potem, nalepeným na kobercová vlákna, tam zůstane, a po určité době se ohlásí tím známým pachem nemytých nohou. Zapáchající koberec pak není dobrou vizitkou, a chcete-li si domů pozvat návštěvu, měli byste nejprve koberec „čichem“ zkontrolovat, a případně podrobit důkladnému hloubkovému čištění koberců dle ceníku wismont-cisteni.cz, který je u těchto specializovaných firem k dispozici.

`