Šňůrka na krk pro zavěšení klíčů je opravdový pomocník


Darovat šňůrku na krk pro připevnění domovních klíčů se může zdát jako vysloveně malicherná drobnost, ale někdy vám i tento drobný dárek může přinést usnadnění v některých životních situacích. Jestliže spojíte předání šňůrky s jinými dárky, například k narozeninám, bude to stylové, praktické, a třeba i vtipné, pokud se zmíníte o svých vlastních zkušenostech s klíči na krku.

Klíče v kapse – představte si, že jdete vysypat odpadky do kontejneru před dům. Máte na sobě sportovní kalhoty, a vložíte klíče do kapsy. Klíče jsou natolik těžké, že vám stáhnou kalhoty až ke kolenům, ale vy si je nemůžete povytáhnout, protože máte obě ruce plné, navíc zašpiněné od odpadků, tak buď si necháte kalhoty spadnout na zem a budete na ulici v trenýrkách, anebo si je budete povytahovat, ale to pak znamená je doma ihned sundat a vložit do pračky, ačkoli jste to vůbec neměli v plánu. Kdybyste měli ale klíče na krku, nic byste řešit nemuseli. Komická situace, ale ze života.

klíč na provázku

Ztráta klíčů – již za socialismu posílaly rodiče své děti ven s tím, že měly na krku zavěšený klíč od domu. Na krku se totiž klíče neztratí, možná trochu při hraní překáží, ale je-li klíč zastrčený pod svetrem nebo pod bundou, překážet nebude, a hlavně se opravdu neztratí. Kdyby byl klíč v kapse, stačí pár tělesných pohybů (kleknutí, výskok, posezení na trávě), a klíč z kapsy vypadne, ani nevíte, jak.

svazek klíčů

Šňůrka je barevná – výhodou šňůrek je, že jsou barevné, dlouhé, a že je tudíž uvidíte i z velké vzdálenosti. Můžete je mít v kanceláři na stole, doma na konferenčním stolku, a i když si klíče strčíte do kapsy, necháte šňůrku čouhat ven a ta vám většinou dá jasně najevo, kde klíče jsou. Se šňůrkou na krk se zkrátka klíče lépe hledají a prakticky neztrácí. A dobře víte, že ztratit klíče, to je patálie a komplikace navíc, která vás stojí další peníze.

`