Proč je balet úžasný?


Balet je jedním z nejkrásnějších a nejvíc inspirujících uměleckých tanců na světě. Díky baletu můžeme vidět, co dokáže lidské tělo, jakou má odolnost, vytrvalost a jak moc umí překonat různá omezení. Balet je prostě kouzelný. Plynulé, elegantní pohyby, hudba, pečlivá choreografie, kostýmy. Není divu, že baletní představení navštěvují ročně deseti tisíce lidí. Některé baletní představení se hrají již desítky let, například Labutí jezero nebo Giselle. Ty nejlepší tanečníci se těší velké slávě a být obsažený do hlavní roli některého z tak velkých kusů je životním úspěchem.

labutí jezero

Ale úspěch nepřijde sám o sobě. Je výsledkem tvrdé dřiny a tvrdé práce. Ti nejlepší trénují několik hodin každý den, a je to svět sebediscipliny a sebekontroly. Balet není lehkým světem, ale ten výsledek stojí vždy za to.

Pro ty, kteří se věnují baletu naplno je důležité, aby měli zdravou životosprávu, dostatek dobrého spánku a udržování rovnováhy mezi soukromým životem a tancem. Pokud se rozhodnete jít touto cestou, musíte být připraveni. Ti nejlepší ovšem baletem žít a představuje pro ně celý život. Jsou to lidé, kteří se s tímto zápalem a touhou po úspěchu narodí, a kteří jsou takříkajíc předurčeni k tomu, aby stáli na podiu ve světle reflektorů před publikem, které jim tleská a provolává slávu.

baletky

Většina úspěšných tanečníků začalo s baletem již od útlého dětství. Jestli vaše dítě projeví zájem o to zkusit si balet, podpořte ho v tom. Může si to alespoň vyzkoušet a poté se rozhodne, jestli bude chtít pokračovat. Můžete vzít třeba své dítě na divadelní představení baletu, a uvidíte, zda se mu bude představení líbit a bude si chtít vyzkoušet to samé. Pokud řekne, že ano, existují taneční kurzy pro děti, kde se mohou začít věnovat základům baletu a poté mohou pokračovat na vyšší úrovně, a odtud až na prkna, která znamenají svět.

`