Co pořídit dětem jako dárek k narozeninám


Slaví vaše ratolesti narozeniny v teplejším období roku, mezi dubnem a listopadem? A prozatím nemáte představu o tom, čím je obdarovat? Možná, že jste zauvažovali, že jim zakoupíte vlastní mobil nebo tablet, jestliže jsou ve věku osmi let, a zvládají již číst a psát, ale máme lepší nápad. Toto je věk zcela ideální pro hru na pískovišti.

hra na pískovišti

Na písku si hrají děti zejména v předškolním věku, ale to neznamená, že by si i ty starší nemohly užít stejnou zábavu, která jim poskytne víc, než mobil. Připadá vám troufalé tvrzení, že dětské pískoviště je lepší a zábavnější, než mobilní telefon? Pak přemýšlejte více do hloubky:

Mobil je pouze virtuální realita – virtuální zábava odvádí pozornost od skutečné reality hmotného světa, v němž žijeme. Děti pak mohou ztratit kontakt s okolím, které jim připadne více odcizené. Ve virtuálním světě se také často hrají negativně zaměřené hry, plné násilí a hrubosti, a to přece nechcete ve svých dětech podporovat. A pokud ano, pak si uvědomte, že se to později obrátí proti vám.

dětské pískoviště

Fyzické tělo nemáme náhodou – hra na pískovišti přispívá k větší obratnosti a manuální zručnosti. Uvolňují se tím i hormony štěstí – endorfiny, a děti se cítí spokojené. Nepotřebují kolem sebe mnoho hraček, vystačí s vlastní fantazií a několika základními pomůckami v podobě báboviček, kyblíků, hrabiček, lopatky atp.

Magie tělesných doteků – doteky holou pokožkou na písku, zvláště pokud je vyhřátý od slunce, jsou velmi příjemné, a navozují pocit pohody. Toto je pro děti také jistý předvoj pro pozdější věk, kdy budou samy provádět tělesné https://www.ktv.czu.cz/ masáže svým blízkým, a pomůže jim to lépe si osvojit v dospělosti erotické hrátky v rámci sexuální předehry.

Bosonohá zábava – nechte děti vyzout se z bot a užívat si bosonohou zábavu, je to velmi zdravé nejen pro podporu nožní klenby a jako prevence proti plochým nohám, ale i kvůli reflexním zónám na chodidlech.

`