Obaly na květináče ano nebo ne


Proč existují plastové obaly na květináče? Má to nějaký význam, když samotné jsou pro rostliny nevhodné. Vždy musí být v květináči, který má na svém dně otvory, a je vždy lepší, když jich má víc než jeden. Tyto díry jsou v květináčích kvůli odtoku nepotřebné a přebytečné vody. Když květinu přelijete a hlína nezvládá všechnu vodu pojmout, je dobré, aby voda odtekla. Když voda nebude mít kam odtéci, zůstane v zemině, která jí nepojme a tak kořeny kytky začnou postupně odumírat. Nebudou mít dostatek kyslíku a začnou hnít. Budete se divit ale i kořeny u rostlin potřebují být dostatečně prokysličeny. Když je přelijete, tak začnou umírat.

plastový obal na květináč

Po nějaké době to poznáte na samotné kytce. Začnou jí rychle opadávat listí nebo začnou žloutnout a hnít. To jsou první známky úhynu rostliny. Proto je dobré květináče volit tak, aby v nich květiny prospívali a dařilo se jim dobře. Někteří lidé preferují květináče terakotové, které z části vodu pohlcují a dodávají rostlinám vlhkost, ale ne pro všechny rostliny je to výhodou. Většinou postačí klasický plastový květináč s otvory a spod. Ovšem tyto květináče většinou nebývají příliš pěkné. Jsou většinou hnědé, šedé nebo černé. Může se stát, že narazíte i na jinou barvu, ale tyto jsou nejvíce klasické. Většinou si je v nich koupíte. Když chcete, aby květináč nějak vypadal, musíte koupit květináč okrasný.

plastový obal na květináč

Co to je vlastně okrasný květináč? Tyto květináče nemají žádnou výjimečnou funkci jen tu, aby se líbili ledem. Jsou to vlastně takové plastové obaly na květináče. Zajišťují, aby vám přebytečná voda nevytekla ven, a kryjí ten nepěkný funkční květináč. Takže to jsou vlastně obaly. Ovšem tyto obaly nemusí být jen plastové, můžete mít i keramické, kovové, ratanové nebo dřevěné. Vyrábí se ve všech možných barvách. Ať pomyslíte na jakoukoliv barvu určitě ji ve větších květinářstvích nebo zahradnictvích seženete. Zelená, bílá, modrá, oranžová prostě vše. Stejně tak to je i s tvary. Můžete mít tvary do nějakých věcí například tvar konvičky, do kterého se usazují květiny nebo šneka, či žáby. Ale můžete mít i klasické oválné, kulaté nebo hranaté. Mohou být zdobené i bez zdobení. Výběr je prostě neskutečný a gigantický. Proto nenechávejte květiny v těch funkčních, ale pořiďte jim pěkný obal.

`