Stěhování si naplánujte alespoň pět týdnů předem


Čeká vás stěhování bytu Stěhování Mamut? Jestliže se jedná o výpověď smluvního vztahu (nájemní smlouvy) s tříměsíční lhůtou, pak se snažte shánět nové bydlení co nejrychleji a neotálejte, protože musíte zároveň u stěhovací firmy rezervovat termín pro stěhování do nového působiště, a stěhovákům byste to měli dát na vědomí alespoň měsíc předem. Takže máte vlastně jen necelé dva měsíce na to, sehnat nový byt, respektive nový pronájem.

kartonové krabice

Jiná situace je v případě, že bydlíte ve vlastním a měníte působiště zcela ve své režii. Například prodáváte byt a stěhujete se do celoročně obyvatelné rekreační chaty, anebo jste již zakoupili rodinný dům či byt a termín stěhování si můžete naplánovat již několik měsíců předem.

Každopádně se snažte komunikovat se stěhovací firmou v předstihu čtyř až šesti týdnů, tehdy máte takříkajíc jistotu, že na vás budou mít stěhováci čas, a že vámi stanovené datum bude pro obě strany závazné. Kromě této důležité „maličkosti“ byste však neměli zapomenout i na zajištění parkovacího místa pro stěhovací vůz.

krabice na stěhování

Tento problém se týká zejména větších měst, kde je parkování placené, a je zde spíše nedostatek parkovacích míst, než nadbytek. Jistě, že parkování před vaší chatou někde na venkově, v chatové oblasti třiceti chat nad řekou tohle nemusíte řešit, ale kupříkladu v Praze je to jeden z největších oříšků celého stěhovacího procesu. V první řadě je nutné zajít na městský magistrát příslušného obvodu a tam podat písemnou žádost o mimořádné zajištění parkovacího místa pro daný termín. Žádost musíte podávat opět ve velkém předstihu, protože úředníci mají na její vyřízení ze zákona celých 30 kalendářních dnů. Počítejte také s tím, že zaplatíte správní poplatek.

Jak vidíte, rezervování termínu stěhování u stěhovací firmy a parkovacího místa na městském úřadě je jedním z klíčových momentů k úspěchu, v opačném případě se dostanete do velkých problémů.

`