Proč nemusí být virtuální sídlo firmy Ostrava zrovna ideální?

Stále více začínajících podnikatelů volí možnost virtuálního firemního sídla. A je pravdou, že to má určité výhody, zejména ekonomické. I zde však platí, že ne všechna jsou si rovna. Proto je potřeba vybrat takové, které bude nejlépe vyhovovat našim potřebám.

Jedním z těch populárnějších je například virtuální sídlo firmy Ostrava. A není divu, je levnější než to v Praze, a přitom stále v poměrně známém městě, o kterém slyšeli i v zahraničí. Proto může přilákat i zákazníky či investory.

příklad firemního sídla

Na druhou stranu je potřeba říci, že není vhodná ani zdaleka pro všechny. Najde se spousta důvodů, proč pro vás zrovna Ostrava nemusí být tím ideálním řešením. A záleží jen na tom, které z nich pro vás budou důležitější.

Například je zde fakt, že Ostrava přeci jen není až tak známá, zvláště v zahraničí. A mezi lidmi, zvláště v naší republice, nemá příliš dobrou pověst. Navzdory změnám, které zde v posledních desetiletích proběhly, ji většina má stále asociovanou jako špinavé hornické město, což obchodu rozhodně nepomůže.

smlouva o virtuálním sídle

Dále je zde také cena, kterou firny za virtuální sídlo zde požadují. Ta je mnohdy vyšší, než by se mohlo zdát příhodné. Jistě, z jejich pohledu je to přirozené – chtějí na transakci co nejvíce vydělat. Je však otázkou, zda budeme ochotni zaplatit tolik peněz.

V neposlední řadě je tu také poloha. Její umístění v severovýchodní části republiky znamená, že z velké části naší země je tam docela daleko. To může mnohé odradit, na rozdíl od lokality blíže spíše ke středu. Na druhou stranu, pokud chceme podnikat lokálně a především na Moravě, může to být ideální místo.

Nakonec je potřeba se rozhodnout, co pro nás má větší význam, a které řešení je pro naše podnikání to nejvýhodnější. Jen tak si zajistíme úspěch, po kterém toužíme. A to nám pomůže se udržet i v dnešním tvrdém tržním prostředí.

`