Přenechejte vedení schůze SVJ někomu jinému

Současná doba klade na většinu z nás zvýšené nároky na ostražitost a také na řešení situací, na něž jsme nebyli dosud zvyklí. Kupříkladu kvůli zvyšujícím se cenám energií, nájemného, potravin, paliva, služeb a mnoha dalších položek, a s tím i s navýšením počtu povinností, které jsou kladeny na jednotlivce i celé rodiny. Můžeme se přistihnout, že jsme doslova v jednom kole, a nebezpečné je, pokud se to kolo stále otáčí.

bytový dům

Nemám na to čas

Stává se vám někdy, že vás osloví vaší přátelé, abyste s nimi odjeli na víkend na chalupu, kde se budou slavit narozeniny, a třeba i koupat v bazénu, ale vy jste tak pracovně zaneprázdněni, že prostě nemáte čas, takže akci odmítnete? Anebo rekonstruujete byt, opravujete cosi na vaší chalupě, slíbili jste kolegovi z práce výpomoc při stěhování, případně se staráte o své nemohoucí prarodiče? Takových situací je v lidském životě celá řada, takže nemáme tolik času, jak bychom si přáli, a když do toho zrovna „vleze“ úklid společných prostor v panelovém domě nebo schůze SVJ Home partner, je to pohroma, protože rozkrájet se a být na dvou místech současně prostě nelze.

byty v paneláku

Mnohem horší situace je tehdy, pokud si ještě k vašemu hektickému životu přidáte předsednictví v SVJ a správcovství ve vašem domě, může se pak stát, že nebudete stíhat ani jedno, ani druhé, a z toho pak může vzejít pořádný malér. Nebuďte jako brouk Kvapník z večerníčku o Včelích medvídcích, který neustále pospíchal, nic nestihl, a ostatní z toho měli v lepším případě škytavku, pověřte správou vašeho společenství vlastníků externí společnost, která nejen, že bude všechno zvládat, ale pohlídá si všechny právní záležitosti tak, jak by měly být v souladu s regulemi zákona.

Odpadne vám řada starostí a možná si najdete konečně čas i na oslavu u vašich blízkých. A třeba si zároveň uvědomíte, že život není jen o sprintu na atletickém tartanu, a že některé situace přece jen mohou počkat nebo je může řešit někdo, kdo spíše zneužívá vaší dobroty.

`