Oblíbené i zatracované menstruační pomůcky – Kterým dáváte přednost vy?

Menstruace je ženami přijímána různě, i když ji často ženy v oblibě nemají, je to součástí jejich životů a vhodné menstruační pomůcky ulehčují život.

Oblíbené i zatracované menstruační pomůcky – Kterým dáváte přednost vy?

V dnešní době mají ženy během menstruace skutečně na výběr. Během svých dní už mohou žít opravdu naplno, mohou se koupat, mohou sportovat a také vést plnohodnotný intimní život. To všechno díky moderním pomůckám, které menstruaci opravdu ulehčují. Při používání některých pomůcek během menstruace ani žena nemusí vědět, že právě své dny má. I přesto jsou některé moderní pomůcky stále zatracovány a odsuzovány, možná ještě dříve, než se s nimi ženy setkají.

klasické vložky

Vybrat si může opravdu každý

Začalo to vložkami, které byly ve své době neskutečnou pomocí pro každou menstruující ženu. Dnes ale můžeme vložky považovat za málo pohodlné, nevhodné, protože je pravdou, že příliš aktivit se během jejich používání dělat nedá. Těžko s vložkou půjde žena na koupaliště nebo si zacvičit. To jsou mnohem praktičtější tampony, ovšem ženy, které si již vyzkoušely i modernější pomůcky během menstruace vědí, že možností je více a je jen třeba je vyzkoušet. Menstruační kalhotky jsou hitem poslední doby, i když se najdou ženy, a není jich opravdu málo, které si myslí, že nejde o zcela ideální pomůcku, mají opravdu své nemalé výhody. Hlavně jsou úsporné a dlouho vydrží. Slibují pohodlnost a úsporu peněz. Ovšem i z ekologického hlediska jsou výhodné. Navíc se vyrábí dnes i menstruační plavky. Takže si žena bez obav může vyrazit i k vodě či na dovolenou.

menstruační kalíšek

Je toho mnohem více

Moderní menstruační pomůcky jsou nejen pohodlnější a nabízí možnosti, ze kterých mohou těžit hlavně aktivní ženy, ale jsou opakovatelně použitelné. Takže žena nemusí utratit hromady peněz za nákup nových pomůcek každý svůj cyklus. Tleskají tomu samozřejmě i ekologové, protože jednorázové pomůcky poměrně dost zatěžují planetu. I přesto se najdou ti, kteří menstruační kalhotky, menstruační kalíšky či houby ani nevyzkouší. To ale je věčná škoda.

`