Nemordujte se s montáží nábytku sami


Mnozí lidé, co se mezi sebou znají, když se potkají na ulici, jeden druhého upozorňují, aby se dotyčný opatroval. V tomto rčení je kus pravdy i moudrosti, zejména co se týče mezilidských vztahů a orientace ve složité společenské situaci, ale také bychom to mohli chápat ve smyslu fyzické opatrnosti. Týkat se to může například sportu, manuální pracovní činnosti, a to zejména z hlediska nebezpečí úrazů.

obývací pokoj

Úraz můžete utrpět i při montáži nábytku v Praze. Jestliže si objednáte kompletní sestavu do obývacího pokoje a ložnice, zařizujete byt pro sebe nebo pro své rodiče či prarodiče, přivezou vám ji rozloženou v kartonových krabicích, a vaším úkolem je krabice rozbalit a začít sestavovat stavebnici podobně, jako si hrají malé děti. Jenže toto je stavebnice větších rozměrů a musíte si tu poradit s úskalími, která se dětských stavebnic netýkají.

nábytek v pokoji

Velké kusy desek – sestavit malý noční stolek, to nic není, a tím byste teoreticky mohli pověřit i starší děti, ovšem montáž manželské postele, šatních skříní, psacích stolů, anebo dokonce kuchyňských linek či vestavěných skříní na míru (pokud je potřebujete někam přestěhovat), to už je něco jiného. U velkých desek s vyšší hmotností je třeba počítat s jejich zabezpečením proti pádu a polámání, musíte je při montáži vhodně pokládat, aby se nevylámaly spojovací součásti, a musíte volit správný postup montáže, což je někdy pro amatéry náročná zkouška trpělivosti a zručnosti. Při práci s velkými a těžkými deskami můžete utrpět i vážný úraz, na to je třeba také myslet.

Nesrozumitelný návod – některé návod bývají černobílé, v podobě nákresu, a pokud jsou špatně vytištěné, můžete při montáži cosi poplést a nábytek tak nevratně poškodit. Toto také bývá jasný důvod, proč práci svěřit odborníkům, například stěhovacím firmám, které provádí montáže nábytku i v situacích, kdy se nikam nestěhujete, ale pouze kupujete nový nábytek a zařizujete obytnou místnost.

`