Bez půjčky se někdy neobejdeme


S penězi zažíváme my lidé radost i trápení. A to podle toho, nakolik nám je nebo není přáno je mít. Když jsme dobře finančně situovaní, nemáme důvod si stěžovat, https://cs.wiktionary.org/wiki/st%25C4%259B%25C5%25BEovat_si protože máme všechno, co si jenom chceme a můžeme koupit. Ale když je tomu opačně, radost se z našich životů vytrácí. A nakonec se může dokonce změnit v boj o holé ekonomické přežití. Který vyhrajeme jedině tehdy, když se nám podaří sehnat tolik peněz, kolik jich potřebujeme mít.

Když se nám peníze nedostávají, využíváme pomalu jakoukoliv příležitost, jak si sehnat další. Jenže ne vždy se stejným úspěchem. Mnohdy vyjdou naše snahy dokonce naprázdno. A pak abychom pokračovali ve svém snažení v naději, že nám to nakonec vyjde.

cizí peníze

Zpravidla se snažíme získat peníze tím, že si je vyděláme. To má samozřejmě logiku, to je to nejsprávnější řešení. Jenže se nám v tomto případě naše představy vždy nenaplní. Ne za každou práci dostaneme zaplaceno dost, ne vždy dorazí výplata tehdy, když ji právě potřebujeme. A tak se někdy musíme kromě výdělku ještě poohlédnout po nějaké půjčce, kterou bychom si polepšili.

Ovšem se sháněním půjčky je to často nesnadné, stejně jako s vyděláváním si. Když o ni požádáme v bance, musíme doložit patřičným způsobem svoji bonitu, a když se má využít hypotéka po insolvenci, je zase potřeba mít nemovitý majetek, kterým by se ručilo. A tak my lidé usilujeme o půjčky, ale někdy i opakovaně neúspěšně. Protože kdo nemá čisté registry dlužníků a dost velké příjmy, mívá smůlu.

cizí peníze

Ale nakonec to aspoň u té nebankovní hypotéky vyjde. Protože máme-li aspoň nějakou nemovitost, dostaneme ji rychle a výhodně, a splácet ji pak můžeme klidně i dlouhodobě a zvladatelně.

A tak si se svými financemi nakonec obvykle nějak poradíme. A vydržíme až do další výplaty. Ovšem někdy jen s pomocí půjček, za které můžeme být jejich poskytovatelům mnohdy vděčni.

`