Pouzdra a jejich ochrana.


V dnešní době můžete mít jednoduše chráněné brýle ani za ně nedáte velké peníze. Pouzdra na Luxbryle.cz jsou dostání v každé optice, nebo obchodě, kde nějaké brýle prodávají. Stylů je mnoho a některé si uvedeme. Z těch nejzákladnějších, které se prodávají ke slunečním brýlím, jsou jednoduché látkové pytlíky, které svým brýle ochrání jen na půl. Zajistí vám, aby se brýle nepoškrábali, ani ne neodřely, protože jsou v obalu, ale už vám nezaručí to, že když na ně něco těžkého položíte, že se nerozbijí. Nebo když si na ně omylem sednete, asi to s velkou pravděpodobností nepřežijí. Je to částečná ochrana a pro takové dioptrické brýle se rozhodně nedoporučují.

pouzdro na brýle

Ovšem, když nemáte nic jiného po ruce je to aspoň nějaký druh ochrany. Můžete v pytlíku mít i hadřík na vyleštění skel na brýlích, je to skvělí pomocník v tom, abyste něco viděli. Druhou variantou jsou papírové pouzdra, ve kterých dostanete brýle, když je dáte na opravu. Zajišťují podobnou ochranu jako pytlík na brýle. Nezaručí vám velkou ochranu, je to jen pro prodejce, aby se brýlím nic nestalo, než je předají zákazníkovy. Třetí a tou nejpoužívanější variantou jsou pevná pouzdra, která chrání brýle před vším.

pouzdro na brýle

Když se do nich brýle uloží, jsou v naprostém bezpečí, když je nebudete zkoušet přejet autem a podobně. Jsou v bezpečí v běžných denních situacích. Zajistí ochranu před zlomením, i když si na ně sednete, nepoškrábou se ani se neodřou a je v nich dostatek místa i na hadřík na brýle. Očištění je důležité. Nečistoty a mastnota se na sklech usazuje stéle. Stačí si jen brýle posunout na nose, a když se prstem dotknete skla, zanechá to na něm mastnotu z vašeho prstu. Budete mít na nich otisk prstu. Tyto pouzdra mohou mít různé provedení a mohou být z různého materiálu. Například z korku, plastu i skla. I když některé nejsou příliš praktické. Většinou volíme ty obyčejné a kvalitní.

`