Personální poradenství se může hodit i majitelům obchodů


Kdo vám vypracuje pracovní smlouvu

Vlastníte firmu, která se zabývá například prodejem potravin v sortimentu zdravé výživy a chtěli byste zaměstnat několik osob a svěřit jim provoz kamenné prodejny a e-shopu? Toto je poměrně běžná a hlavně velmi poptávaná služba zákazníkům, protože o zdravou výživu se zajímá čím dál více lidí, kteří zjišťují, jak mocný vliv na zdraví má právě kvalitní strava.

obchod s ovocem

Budete-li zaměstnávat například devět osob v rozšířeném prodejním režimu od ranních až do pozdních večerních hodin, což vám může přinést i vyšší tržby vzhledem k výhodnému časovému rozložení prodeje, bude zapotřebí sepsat pracovní smlouvu a definovat i některé další zákonem uložené normy. Vztah mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem musí být v regulích zákona a zároveň musí jasně deklarovat práva a povinnosti obou stran.

personální poradenství

Pracovní smlouvu mezi vámi a vašimi zaměstnanci vám může vyhotovit specializovaná firma, což oceníte zejména tehdy, nejste-li specialisté v oboru, což kupříkladu právě prodejci zdravé výživy nebývají. Personální poradenství JK credit a konzultace ohledně problematiky zaměstnanecké politiky vám zkrátka může přijít vhod v každém ohledu.

Když se přihodí pracovní úraz

Součástí pracovního procesu bohužel bývají i úrazy. A v prodejnách potravin, kde se pohybují desítky až stovky zákazníků každý den, a je tu zapotřebí vytírat podlahu a doplňovat zboží do regálů, se úraz může přihodit velice rychle, a třeba i několikrát za týden. Měli byste si nechat vypracovat i podklady pro BOZP, tedy Bezpečnost a ochranu zdraví při práci, může to být sice zdánlivá maličkost, ale je důležitá stejně jako všechny ostatní segmenty vaší tvůrčí činnosti.

Bezpečnostní technici sice nebývali na veřejnosti příliš oblíbení ani za socialismu, ale jakmile se někomu přihodil úraz, lidé si uvědomovali úskalí této problematiky.

`