Seč se svým okolím patří k nejdležitějším a nejpřitažlivějším rekreačním oblastem nejen v Železných horách, ale v celých východních Čechách. Ráz krajiny je výrazně ovlivněn údolní přehradou, jejímž vybudováním vzniklo přehradní jezero. Je tu vytvořen kouzelný svět pro rekreanty, turisty, chataře, milovníky vodních sportů i rybáře.


JUNIOR centrum a.s. se rozprostírá na jižním svahu přehradního jezera. V areálu je možnost sezónního ubytování (sruby a chatky v těsné blízkosti přehradního jezera) nebo ve zděných objektem s celoročním provozem. Strava je zabezpečována v plné penzi nebo dle přání a požadavků návštěvníků.

Kromě ubytovacích a stravovacích služeb je možno využít sportovní centrum, loděnici, knihovnu, jednací sály (největší má kapacitu 300 osob) a dále výpůjční sklady sportovních a audiovizuálních pomůcek a potřeb.

Jsou zde vytvořeny podmínky pro realizaci sjezdů, konferencí, kongresů, seminářů, kursů, školení, rekreačních a výukových pobytů, dětských táborů, zájezdů, rodinných rekreací, pobytů zahraničních delegací, akcí cestovních kanceláří atd.

Pro náročnější činnosti jsou k dispozici odborní pracovníci a instruktoři v oblasti sportu, turistiky, vodních sportů, zimních sportů, techniky, audiovizuální techniky, kultury, včetně dalších rekreačních činností.

Občerstvení je zabezpečeno v prodejně, dále v klubu a kavárně s večerní otevírací dobou.

Oblast Seč je přístupná veřejnosti veřejnou autobusovou dopravou ze směrů Chotěboř, Chrudim, Pardubice, Čáslav, Praha. Silniční síť je dobře udržovaná, snadno průjezdná. JUNIOR centrum má 4 vlastní autobusy, kterými zabezpečuje dopravu účastníků rekreace a dalších akcí podle požadavků.


24.8.1997

Zpět